شايد براي شما عجيب باشد يک آدم‌بزرگ، براي خودش قصه کودکانه بخواند. اما اگر فقط کمي در دنياي کتاب‌هاي کودکان و نوجوانان سير کرده باشيد مي‌دانيد اين جور کتاب‌ها مي‌توانند معجزه کنند. معجزه‌ي قصه‌ي کودکانه را وقتي بيشتر درک مي‌کنيد که اتفاقا از دنياي کودکي فاصله گرفته باشيد. آن وقت است که مي‌فهميد مهم‌ترين دغدغه‌هاي بشري مثل عشق، تنهايي، جنگ، ترس و … چگونه به روشني و درستي در اين کتاب‌ها مطرح شده‌اند و چگونه براي پيچيده‌ترين پرسش‌هاي‌مان پاسخ‌هايي ساده اما قانع‌کننده پيدا مي‌کنيم. البته بايد بگويم منظورم کتاب‌هاي باکيفيت در اين حوزه است و بي‌شک محتواهاي نامناسب در اين حيطه هم فراوان است.

به هر ترتيب، اگر آدم بزرگ هستيد (احتمالا هستيد که اين يادداشت را مي‌خوانيد) پيشنهاد مي‌کنم گاهي در کتاب‌فروشي‌ها به سراغ قفسه‌ي شعر و قصه‌ کودکانه برويد. من که فکر مي‌کنم اين کتاب‌ها مي‌توانند براي ما آدم‌بزرگ‌ها شفابخش باشند.

اين از ما بزرگترها. اما کارکرد اين قصه‌ها، شعرها و ترانه‌ها براي بچه‌ها چيست؟ يا به عبارت ديگر چرا بايد براي بچه‌ها قصه کودکانه بخوانيم؟ در اين يادداشت اندکي از فايده‌‌هاي کتاب خواندن با و براي بچه‌ها مي‌نويسم؛ نوزدان، نوپايان، خردسالان، کودکان و نوجوانان.

تقويت مهارت زبان‌آموزي

تقويت مهارت ديدن، شنيدن و گوش دادن

گسترش دايره‌ي لغات

آشنايي با تصاوير، علامت‌ها و نشانه‌ها

تقويت تمرکز و حافظه

علاقه‌مندي به کتاب در آينده

تقويت تخيل و خلاقيت

داستان کودکانه به بچه‌ها اين فضا را مي‌دهند تا هرچه مي‌‌خواهند در ذهن‌شان بسازند و خراب کنند. خلق قدرت‌هاي خارق‌العاده براي انسان‌ها، لذت‌هاي پايدارو گره‌هايي که به آساني باز مي‌شوند. خب چنين دنيايي جذاب نيست؟ صادقانه بايد اعتراف کنيم که دنياي خيال‌انگيز قصه‌هاي کودکانه از دنياي واقعي ما خيلي زيباتر است.

بايد يادآوري کنم مواردي که اينجا نوشتم تنها چند نمونه از فايده‌هاي خواندن قصه کودکانه با و براي کودکان بود. براي اين که خودتان تجربه کنيد پيشنهاد مي‌کنم کودکي را در آغوش بگيريد و برايش کتاب بخوانيد. مي‌توانيد ساعت‌ها درباره‌ي يک کتاب ساده با او حرف بزنيد و از مصاحبتش لذت ببريد.

همه اينها در اپليکيشن کودک و پادکست کودک وجود دارن کي مي تونيد براي بچه ها بخونيد.

نوشتن قصه کودک

فوايد قصه شب براي بچه ها

قصه خواندن

چرا آموزش داستان نويسي به کودک اهميت دارد؟

خودت داستان بنويس

دربارهي کتاب داستاننويسي براي کودکان

آموزش داستان نويسي به کودکان، چگونه؟

کودکانه ,کتاب ,دنياي ,بچه‌ها ,قصه ,بايد ,در اين ,براي بچه‌ها ,قصه کودکانه ,پيشنهاد مي‌کنم ,و نوجوانان

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

گروه آموزشی مشاوره استان کرمانشاه ضرب المثل های انگلیسی مشاوره و و روانشناسی - عاطفه بنی‌اسد بـــــــــــــــاور هـــای جــــــــــــــــــــــــم fortravl دانلود گام به گام Daily thought دانشگاه پیام نور بابل رمیکس درخواستی benisite